Дерматомікози — це група шкірних захворювань, спровокована різними патогенними грибками-дерматофітами. Захворювання класифікуються за місцем локації:
- мікоз пахвинної зони;
- дерматомікоз стоп;
- мікоз гладкої шкіри;
- мікоз волосистої частини голови;
- оніхомікоз.
Збудники хвороби — грибки, що вражають верхні шари шкірного покрову, без проникнення в підшкірні тканини та внутрішні органи. У разі сприятливих умов патогени активно розмножуються, зараження передається від людини до людини, зокрема через особисті речі, одяг, взуття, засоби особистої гігієни.
Як лікувати дерматомікози
Лікування захворювання залежить від типу грибка-збудника, віку пацієнта та його загального стану здоров'я. Призначаються зовнішні протигрибкові препарати, у тяжких випадках додаються внутрішні таблетовані препарати проти грибків. Дозування та тип ліків підбирається індивідуально. У деяких випадках додатково проводиться антибактеріальна терапія, призначаються гормональні та кератолітичні препарати, антисептики. Додатково з курсом терапії фахівець рекомендує пацієнтові методи правильної дезінфекції, щоб запобігти поширенню хвороби.
Яка діагностика при дерматомікозі
Симптоматика захворювань залежить від місця зараження. Діагностику виконує лікар-дерматолог. Не потрібно займатися самолікуванням грибків, інакше це призведе до небажаних наслідків. Перед початком лікування спеціаліст проводить огляд хворого, збирання біоматеріалу для проведення клінічних досліджень. Залежно від місця розташування висипів це будуть зіскрібок шкіри, зразок волосся або нігтів.
Посів дозволяє точно визначити тип грибка. Також застосовується дерматоскопія, аналіз крові на антитіла. Іноді мікози супроводжують інші захворювання, тому пацієнту потрібна консультація ендокринолога, імунолога та інфекціоніста.
Наслідки дерматомікозу
За відсутності лікування або при неправильно підібраному протигрибковому препараті захворювання набуває хронічного характеру.