Актинічний дерматит - це запалення шкірних покривів, що виникає в результаті надмірного радіаційного впливу. Роздратування шкіри викликається сонячними променями, іонізованим випромінюванням або штучним джерелом світла. Форма і прояв захворювання безпосередньо залежить від тривалості впливу на шкіру. Захворювання пов'язане з безпосереднім контактом з подразником, що виявляється набряком шкіри, почервонінням, свербінням і печінням. Форма має яскраву клінічну картину. Хронічна форма захворювання супроводжується інтоксикацією і атрофічними процесами.
Як лікувати актинічний дерматит
Лікування гострої форми захворювання спрямоване на усунення опіку, за допомогою охолоджуючих компресів, мазей, протиопікових спреїв. Пухирі, що з'явилися на шкірі, вимагають пункції і лікування. Початкова стадія захворювання вимагає застосування кортикостероїдів. Шкіру, яка зазнала нагноєння, обробляють, накладають пов'язку, призначають антибіотики.
Стадія захворювання, на якій стався некроз тканин, вимагає знеболюючих препаратів, можливе хірургічне видалення пошкодженої ділянки шкіри. Призначаються препарати, що стимулюють загоєння, підвищують імунітет. В особливо складних випадках застосовують пластичну операцію і ампутацію. У профілактичних цілях рекомендується спеціальний крем від впливу сонця. Рекомендується прикривати шкіру одягом, перебуваючи під палючим сонцем, надягати захисний костюм на шкідливих виробництвах.
Яку діагностику пройти при актинічному дерматиті
Лікар оглядає і опитує пацієнта. Для підтвердження діагнозу призначають клінічний аналіз крові, фотопровокацію, алергопроби, імунограму, бактеріологічний аналіз і гістологію.
Наслідки актинічного дерматиту
Відсутність своєчасного лікування посилює розвиток хвороби. Актинічний дерматит проходить три стадії ураження шкіри:
- припухлість, біль в місці ураження, точкові крововиливи;
- посилення больових відчуттів, утворення пухирів на шкірі;
- утворення незагойних ран, трофічних виразок, некрозу тканин.
Захворювання в хронічній формі призводить до утворення червоних бляшок і розростання шкірних покривів. Надалі стан погіршується, що викликає рак шкіри.