Ниркова недостатність - це порушення функції утворення і виведення сечі з організму, що призводить до збоїв в кислотно-лужному балансі і ураження органів.
Він може бути гострим і хронічним. Перша розвивається як ускладнення захворювань нирок (пієлонефрит, гломерулонефрит). Друга розвивається на тлі паренхіматозної дисфункції і поступово прогресує.
Загальні симптоми захворювання проявляються підвищеною стомлюваністю, м'язовою слабкістю, сонливістю, головним болем, нудотою і блювотою, задишкою внаслідок набряку легенів, тахікардією. При прогресуванні захворювання на шкірі починають проявлятися симптоми - вона стає сіро-жовтою, також погіршується якість волосся і нігтів, посилюються м'язові судоми.
Як лікувати ниркову недостатність
Зверніться до нефролога і пройдіть призначене ним обстеження. Далі підбирається лікування, спрямоване на усунення причин захворювання.
При складному перебігу захворювання або низькій ефективності препаратів проводиться гемодіаліз: з'єднання штучної нирки, за допомогою якої відбувається очищення крові від токсинів.
Якщо захворювання супроводжується закупоркою ниркових артерій, проводиться шунтування, після чого уражену артерію протезують.
Поряд з хірургічними заходами проводять дієтотерапію, обмежуючи прийом білкової і калорійної їжі, в тому числі фруктів.
Яку діагностику пройти при нирковій недостатності
Захворювання тривалий час протікає безсимптомно, що ускладнює своєчасну діагностику.
Як правило, діагностика грунтується на лабораторних і біохімічних методах дослідження, зокрема, береться аналіз сечі.
Наслідки ниркової недостатності
При своєчасному лікуванні патологія нирок оборотна і прогноз лікування позитивний. При ігноруванні лікування високий ризик летального результату від інтоксикації організму і порушення його роботи.