Гломерулонефрит - це двостороннє запалення ниркових клубочків (клубочків) в результаті пошкодження їх капілярів. Клубочки виконують роль фільтрів, які беруть участь у виведенні продуктів життєдіяльності з сечею.
Захворювання розвивається як ускладнення стрептококових інфекцій (тонзиліт, ангіна), системних захворювань і в результаті інтоксикації організму.
Симптоми проявляються зниженням виділення сечі при нормальному споживанні рідини, підвищенням артеріального тиску, набряками, нудотою і блювотою, головними болями. Якщо перераховані симптоми дають про себе знати через 1-3 дні після ангіни, слід говорити про гломерулонефриті.
Захворювання протікає в гострій і хронічній формах.
Як лікувати гломерулонефрит
Незалежно від форми перебігу захворювання потрібне постійне спостереження у нефролога. При яскравому прояві симптомів хворого негайно госпіталізують і призначають медикаментозну терапію: антибіотики, протизапальні препарати та імуностимулятори/імуномодулятори, діуретики та регулятори артеріального тиску.
При тяжкому перебігу захворювання призначають гемодіаліз і трансплантацію органів.
Яку діагностику пройти при гломерулонефриті
При перших симптомах слід звернутися до нефролога. Після обстеження лікар направить на аналізи крові, сечі та УЗД нирок.
Для підтвердження діагнозу проводиться біопсія органу, яка дає найбільш точні результати.
Наслідки гломерулонефриту
Запущений гломерулонефрит призводить до повної залежності від гемодіалізу (штучної нирки) і необхідності трансплантації органу. При відсутності лікування відбувається інтоксикація організму, підвищується артеріальний тиск, що загрожує інсультом або інфарктом міокарда.