Нефроз - це захворювання, при якому відбувається ураження ниркових канальців.
Залежно від перебігу захворювання розрізняють гострий і хронічний нефроз, в залежності від виду патології класифікують ліпоїдний, амілоїдний, некротичний і постін'єкційний нефроз.
Цинічна картина захворювання проявляється наступними симптомами:
- периферичні набряки;
- біль і тяжкість в області попереку;
- втрата апетиту;
До причин, що провокують розвиток нефрозу, відносяться:
- гломерулонефриті;
- пієлонефрит;
- отруєння важкими металами;
- тривалий прийом деяких медикаментів.
Як лікувати нефроз
Лікування нефрозу проводиться лікарем-нефрологом в умовах стаціонару. Залежно від форми і стадії захворювання терапевтична тактика може відрізнятися. Загальноприйнятим стандартом терапії є усунення першопричини захворювання, боротьба з набряками, відновлення білкового балансу, коригування раціону харчування.
Яку діагностику пройти при нефрозі
Для діагностики захворювання лікар опитує і оглядає пацієнта, після чого призначає загальний і біохімічний аналіз крові, аналіз сечі, УЗД нирок. У деяких випадках для отримання більш повної картини захворювання лікар рекомендує магнітно-резонансну або комп'ютерну томографію нирок.
Наслідки нефрозу
При будь-якому з видів нефрозу виникають функціональні порушення роботи нирок. Ці зміни незворотні і прогноз захворювання буде залежати від того, наскільки вражені нефрони і наскільки виражена ниркова недостатність. При виявленні симптомів нефрозу необхідно негайно записатися на прийом до нефролога - це дозволить виявити захворювання на ранній стадії розвитку і не допустити прогресування патології.