Пневмонія - це інфекційне захворювання, що вражає легені. Запалення тканин цього внутрішнього органу відбувається через проникнення в них вірусів, мікробів, грибків і найпростіших. Пневмонія розвивається в результаті зниження імунітету, тому іноді вона є наслідком запущеної ГРВІ, переохолодження, вірусного захворювання або прийому ліків, що послаблюють захисні сили організму.
Хворий відчуває біль у грудях, відкашлює мокротиння, у нього підвищується температура, але відчувається озноб - це типова клінічна картина пневмонії.
З іншого боку, лікарі відзначають, що пневмонія останнім часом протікає практично безсимптомно і проявляється звичайним кашлем. Це не робить його менш небезпечним.
Як лікувати пневмонію
Лікуючий лікар - терапевт або пульмонолог - відправляє пацієнта в стаціонар. Пневмонія лікується комплексно, за допомогою антибіотиків і інгаляцій, а також протизапальних препаратів і відхаркувальних медикаментів, що поліпшують стан хворого.
Після одужання рекомендується побути на деякий час в пульмонологічному санаторії, або самостійно відправитися в місця, де чисте повітря. Бажано поблизу хвойних лісів.
Яку діагностику пройти при пневмонії
Лікар діагностує пневмонію, постукуючи по грудній клітці і прослуховуючи її на предмет характерних хрипів. Рентгенівські промені, в разі потемніння на знімках, підтверджують наявність пневмонії у пацієнта.
Наслідки пневмонії
Як поширена, так і ускладнена пневмонія, як правило, успішно лікується. Але якщо хворобу не лікувати, вона серйозно загрожує життю. Чим запущеніше хвороба, тим складніше з нею впоратися. Тому слід звернутися до лікаря на ранній стадії при перших підозрах.