
Кератоз – це група захворювань незапального характеру, у якому роговий шар шкіри ущільнюється, змінюється. Розрізняють кілька видів захворювання:
- фолікулярний;
- себорейний;
- актинічний.
Ці види також поділяються на підвиди. Захворювання має вроджений чи набутий характер. Кератоз проявляється різними симптомами залежно від різновиду. Діагностикою та лікуванням займається лікар-дерматолог. Основна причина порушень – ультрафіолет, що вражає дерму, епідерміс, кровоносні судини, меланоцити та сальні залози.
Як лікувати кератоз
Вибір терапії залежить від типу захворювання. Виділяють кератоакантому, старечий кератоз, вроджений полікератоз, долонно-підошовну симетричну келатому, порокератоз, кератодермію, вроджену іхтіозиформну еритродермію, іхтіоз тощо.
Розрізняють медикаментозні та деструктивні методи. Найчастіше використовуються:
- кріохірургія за допомогою рідкого азоту;
- радіохвильова деструкція;
- електро чи лазерна деструкція;
- фотодинамічна терапія;
- видалення хірургічним шляхом;
- хімічний пілінг;
- дермабразія;
- фракційний фототермоліз.

Яку діагностику проходити при кератозі
Клінічна картина хвороби характеризується лущенням ділянок шкіри, що змінилися. Фахівець призначає гістологічне дослідження та біопсію, що дозволяють диференціювати онкологічне захворювання. Відрізнити кератоз від інших дерматологічних захворювань зможе досвідчений фахівець.
Наслідки кератозу
Основна загроза при несвоєчасному лікуванні кератозу - плоскоклітинний рак. Незважаючи на доброякісний характер більшості кератозів, частина з них (актинічний кератоз) спричиняє розвиток онкологічного ураження шкіри.