Алергічний риніт - це запалення слизової оболонки носової порожнини, що виникло внаслідок впливу алергенного чинника. Часто стан пов'язаний із сезонними явищами. У багатьох людей така реакція на пил, тополиний пух, пилок. Риніт також часто супроводжує й інші види алергії (на шерсть тварин, певні види квітів тощо). Основні симптоми захворювання: скупчення великої кількості рідкого слизу в носовій порожнині, часте чхання, почервоніння очей.
Як лікувати алергічний риніт
Вибір оптимального терапевтичного курсу залежить від ступеня занедбаності недуги. Якщо алергічний риніт перебуває на початковій стадії розвитку, для його усунення достатньо нейтралізації подразнювального чинника й антигістамінних препаратів. Коли захворювання переслідує пацієнта тривалий час, воно набуває хронічної форми, що значно ускладнює процес лікування. У такому разі ефективною є комбінована терапія. Лікар призначає хворому інтраназальні глюкокортикоїди, антигістамінні засоби та судинозвужувальні препарати. Останній компонент курсу необхідний для того, щоб усунути сильну закладеність носа. Судинозвужувальні лікарські препарати помітно знімають запалення, полегшуючи дихання пацієнту.
Яку діагностику проходити в разі алергічного риніту
Найкращим рішенням при появі ознак алергічного риніту стане відвідування алерголога. Утім, аналогічну консультацію дає отоларинголог. Якщо ви сумніваєтеся в причині риніту, запишіться на первинний огляд до терапевта. Лікар загального профілю допоможе зорієнтуватися з подальшими діями.
Діагностика починається з візуального огляду, після чого лікар проводить шкірні тести на визначення типу алергену. Процедура виконується за допомогою ін'єкцій. Для більш точного обстеження також потрібна риноскопія, аналіз крові та назальний мазок.
Наслідки алергічного риніту
У занедбаному стані недуга перетікає з гострої в хронічну форму. Наслідки алергічного риніту проявляються застійними процесами в гайморових пазухах, проблемами з диханням. Люди, які страждають на цю патологію, частіше за інших переносять інфекційні захворювання. Так, отит, синусит та інші недуги - вічні супутники хворих на хронічний алергічний риніт. Уникнути неприємних наслідків дуже просто. Досить пройти обстеження в алерголога або отоларинголога і прислухатися до рекомендацій лікаря.