Алергія – це підвищена чутливість імунної системи до зовнішніх подразників. Зазвичай проявляється у вигляді нежиті, чхання, сльозогінності очей, головного болю, шкірних висипів. У важких випадках можливий набряк дихальних шляхів та критичне підвищення температури. Алергени потрапляють до організму через шлунково-кишковий тракт, разом із повітрям чи контактним шляхом через зіткнення. Найбільш поширені подразники: пилок рослин, шерсть тварин, деякі харчові продукти.
Як лікувати алергію
Обстеженням хворих із ознаками алергії займається лікар-алерголог. Аналогічні послуги також надає терапевт і доктор сімейної медицини, проте краще все ж таки звернутися до вузькопрофільного фахівця. Лікар проведе огляд, збере причини та анамнез патологічного стану. Після визначення типу алергену буде призначено ефективну терапію. Як правило, для усунення захворювання пацієнту рекомендуються такі медикаментозні засоби:
- антигістамінні;
- протизапальні;
- гормональні;
- знеболювальні;
- загальнозміцнюючі.
Як нетрадиційні лікувальні методики також застосовується гомеопатія. В організм хворого періодично вводиться у невеликій кількості алерген. Особлива увага приділяється харчуванню пацієнтів, які страждають на харчову форму алергії. У такому випадку бажано додатково відвідати дієтологи, щоб скоригувати раціон.
Яку діагностику проходити при алергії
Первинний огляд та уточнення симптоматики дають лікареві можливість поставити попередній діагноз. Для більш точної інформації необхідне повноцінне обстеження. Так, визначення характеру недуги хворому призначаються такі процедури:
- аналіз крові до рівня еозинофілів;
- шкірні проби;
- Вивчення крові на специфічні антитіла.
Для отримання результатів дослідження потрібно 1-2 дні, після чого алерголог розпочинає складання плану терапії.
Наслідки алергії
При коректному лікуванні алергія швидко минає і пацієнт повертається до звичного життєвого ритму. Однак це зовсім не означає, що захворювання не варто сприймати всерйоз. Відсутність терапії підвищує ризик розвитку анафілактичного шоку і навіть смерті на тлі набряку бронхів.