Неврастенія являє собою патологічний стан нервової системи, обумовлений систематичними фізичними та емоційними виснаженнями. У сучасному ритмі життя захворювання зустрічається у кожного 5 людини, більшою мірою йому піддаються чоловіки. Відсутність повноцінного відпочинку, надмірні фізичні навантаження та недостатній сон – основні причини розвитку патологій.
Перший визнає неврастенія - це головний біль, вона носить систематичний характер. Згодом ситуація погіршується, з'являються порушення з боку шлунково-кишкового тракту, часті позиви до сечовипускання та прискорене серцебиття.
Як лікувати неврастенію
Лікування полягає в усуненні провокувального чинника. У більшості випадків людині достатньо відпочити, нормалізувати харчування і знизити інтенсивність фізичних навантажень. Застосовується загальнозміцнювальна терапія, що дає змогу заповнити дефіцит вітамінів і мінералів в організмі.
Людині рекомендується курс перорального прийому заспокійливих препаратів. У запущеній формі захворювання використовують антидепресанти. Додатково рекомендується відвідувати фізіотерапевтичні процедури, особливо з використанням розслаблювального масажу.
Яку діагностику проходити в разі неврастенії
Постановкою діагнозу і подальшим лікуванням займається лікар-невролог. Визначення ступеня розвитку захворювання здійснюється на підставі скарг і візуального огляду пацієнта. Спеціаліст повинен виключити наявність інфекційних уражень та інтоксикації.
У деяких випадках неврастенія розвивається внаслідок ураження відділів головного мозку. Для виключення цієї причини проводять комп'ютерну та магнітну томографію. Додатково оцінюється кровообіг у головному мозку шляхом реоенцефалографії.
Наслідки неврастенії
Неврастенія добре піддається лікуванню. На ранніх стадіях її розвитку правильна терапія повністю усуває патологічну зміну в нервовій системі та сприяє її повному відновленню.
За наявності хронічної форми повністю усунути виснаження практично неможливо. Розвитку захворювання рекомендується запобігати шляхом правильного балансу між роботою і відпочинком, і мінімізацією стресових ситуацій.
Однак за появи ознак неврастенії слід звернутися до лікаря, щоб уникнути розвитку неврозів та інших порушень психо-емоційного стану.