Демодекоз - це шкірне захворювання, що викликається кліщами роду Demodex, що паразитують на шкірі обличчя і в волосяних фолікулах людини.
Найчастіше кліщі виявляються у людей в області носогубної складки, носа, підборіддя, щік, рідше - на шиї, спині, грудях. Захворювання проявляється утворенням еритематозних плям на шкірі, вогнищ інфільтрації і лущення, червонуватих папул.
Як лікувати демодекоз
Вогнищеві ураження шкіри і поява клінічних ознак демодекозу повинні стати приводом для того, щоб пацієнт записався на прийом до дерматолога. Боротьба з цим захворюванням передбачає виконання комплексу лікувально-профілактичних заходів.
Дотримання санітарно-гігієнічних правил. Гігієна постільної, косметичної, індивідуальної фурнітури (мило, крем, рушники) необхідна через тривалу життєздатність кліщів.
Застосування акарицидних препаратів (трихопол, орнідазол) протягом 4-6 тижнів.
Місцева терапія з використанням сірчаної мазі, пасти трихопол, емульсії бензилбензоату, гелю метронідазолу.
Яку діагностику пройти при демодекозі
Діагностика захворювання заснована на виявленні дерматологом характерних симптомів демодекозу і виявленні кліщів при лабораторних дослідженнях.
Лікування демодекозу необхідно починати при перших ознаках патології. В іншому випадку кліщі знищать епітеліальні клітини, викличуть запальні зміни шкіри і алергічні реакції.