Спондиліт – захворювання інфекційної природи, при якому спостерігається ураження хребта у вигляді руйнувань тіл хребців та різних деформацій хребетного стовпа.
Причиною виникнення захворювання є інфекція, яка, потрапляє в організм і зі струмом крові, надходить у суглобові порожнини та хребет.
Симптоми спондиліту:
- болючі відчуття у місці поразки;
- зменшення обсягів рухів у суглобах;
- деформації хребта;
- підвищення температури тіла до субфебрильних цифр;
- слабкість;
- сонливість;
- трофічні зміни шкіри над ураженими суглобами;
- порушення чутливості.
Як лікувати спондиліт
Лікуванням спондиліта займається лікар-ортопед. Тактика лікування залежатиме від причин, що спровокували розвиток захворювання. Загальними принципами терапії буде призначення антибактеріальних препаратів, нестероїдних протизапальних засобів, гормональних препаратів, анальгетиків, полівітамінних комплексів та проведення фізіотерапевтичних процедур. За наявності серйозних деформацій хребта необхідне хірургічне лікування, питання проведення якого вирішується індивідуально.
Яку діагностику проходити при спондиліті
Для встановлення діагнозу, крім фізикального огляду пацієнта, проводяться лабораторні та інструментальні методи дослідження:
- клінічний загальний та біохімічний аналіз крові;
- аналіз сечі;
- ревматологічні проби;
- пункційна біопсія;
- серологічні дослідження;
- ультразвукова діагностика;
- рентгенографія хребта;
- КТ та МР-дослідження.
Наслідки спондиліту
У разі виникнення симптомів спондиліту необхідно записатися прийом до ортопеду. Своєчасна діагностика дозволить запобігти розвитку ускладнень — паралічів та парезів, сепсису, генералізації інфекції, патології серцево-судинної та дихальної систем.