Кіфосколіоз - захворювання хребта, при якому спостерігається його деформація з утворенням опуклості, зверненої дозаду, та бічне викривлення хребетного стовпа. Найчастіше це захворювання виявляють у пацієнтів дитячого віку (5-10 років), у пізніші терміни – у підлітковому періоді. Як правило, деформація хребта клінічно проявляється та розвивається у процесі фізіологічного зростання дитини.
Незважаючи на значну кількість методів терапії, проблема лікування цієї патології залишається актуальною у сучасній ортопедії. Кіфосколіоз - складна і широко поширена хвороба, що вимагає завзятого та тривалого лікування. Клінічно вона проявляється порушенням постави, появою болючих відчуттів у різних відділах хребта, порушенням чутливості ураженої області. Пацієнти можуть скаржитися на швидку стомлюваність, задишку, труднощі у повсякденному житті.
Встановлення кута викривлення хребта при рентгенологічному дослідженні використовується визначення ступеня розвитку патології:
- кіфосколіоз 1 ступеня - кут деформації у фронтальній площині до 10 °, спостерігається асиметрія надпліч, слабкість спинної мускулатури, кути лопаток розташовуються на різних рівнях;
- кіфосколіоз 2 ступеня - кут знаходиться в інтервалі 11-25 °, відзначається S-подібне викривлення хребта, помітний горб при нахилах тулуба вперед;
- кіфосколіоз 3 ступеня - викривлення в кутовому діапазоні 26-40 °, зміна конфігурації тулуба, перекіс тазу, утворення реберного горба;
- кіфосколіоз 4 ступеня - дуга викривлення становить більше 40 °, серйозні зміни конфігурації тулуба і зупинка його зростання, виразний кіфосколіоз грудного відділу хребта, відзначається зміщення внутрішніх органів.
Чому важливо своєчасно лікувати кіфосколіоз
Дуже важливо виявити на ранньому етапі розвитку кіфосколіоз – лікування в таких випадках може бути обмежене консервативними методами. Це можливо під час профілактичних та позапланових оглядів. У разі прогресування хвороби, починаючи з 2-го ступеня відхилень, розглядається питання хірургічного втручання.
Без адекватного та своєчасного лікування кіфосколіоз може стати причиною цілого ряду патологічних відхилень:
- деформування грудної клітки;
- зниження обсягу грудної порожнини;
- зменшення рухливості діафрагми та ребер;
- розлади функції зовнішнього дихання;
- ослаблення міжреберної мускулатури;
- збільшення внутрішньогрудного тиску;
- вікарної емфіземи;
- спондильозу та спондилоартрозу;
- парезу та паралічу нижніх кінцівок.
Найкращі приватні клініки травматології на порталі Likarni.com
Кожен, хто страждає на цю патологію, хотів би знайти хорошу клініку, де проводиться лікування кіфосколіозу. Київ має в своєму розпорядженні сучасні медустанови, що мають великий досвід лікування цього захворювання. Отримати інформацію про них нескладно, скориставшись онлайн-сервісом Likarni.com. У його базі даних ви знайдете відомості про найкращих лікарів та клінік, які мають ліцензію на надання кваліфікованої допомоги у сфері травматології та ортопедії.