Хребет людини в нормі має кілька вигинів. У шийному і поперековому відділі він вигнутий вперед, і цей вигин називається лордозом. Лордоз у поперековому відділі може бути надмірним (патологічним) і спричиняти певні проблеми та погіршення якості життя:
- болі в ділянці спини та в ногах;
- обмеження руху в хребті;
- зміщення внутрішніх органів і порушення їхньої роботи;
- спазмованість м'язів спини;
- поганий сон через неможливість спати в будь-якій позі;
- хронічну втому;
- неестетичний зовнішній вигляд через випинання живота
"Дитячі" причини лордозу - ДЦП, вроджений вивих стегна, рахіт. У дорослих людей лордоз виникає внаслідок хвороби Бехтєрєва, спондилолістезу (зміщення хребців), остеохондрозу; пухлини, перелому, туберкульозу кісток, ревматизму, ожиріння, у разі захворювань м'язів, у період вагітності.
Як лікувати лордоз
Лікуванням лордозу займається лікар-ортопед. Насамперед він модифікує/усуває захворювання, яке спричинило патологію хребта. Наприклад, коригується надмірна вага або проводиться реабілітація після травми хребта.
План комплексної терапії безпосередньо самого лордозу включає:
- лікувальну гімнастику з елементами йоги;
- фізіотерапію (масаж різних видів, витягування у воді);
- лікарські засоби (мазі, гелі, препарати, ін'єкції нестероїдних протизапальних засобів і міорелаксантів);
- мануальну терапію;
- ерготерапію (підбір ортопедичного матраца, робочого крісла);
- носіння індивідуально підібраного ортопедичного бандажа.
Яку діагностику проходити при лордозі
Діагноз встановлює лікар-ортопед ортопед на підставі рентгенограми хребта. За необхідності призначає КТ і МРТ, щоб уточнити причину лордозу.
Наслідки лордозу
Без лікування "лордозний" хребет стає джерелом багатьох проблем, зокрема, погіршує стан хребців (призводить до утворення міжхребцевої грижі, деформуючого артрозу, патологічної мобільності). Також виникають запальні процеси в м'язах спини, які сильно напружуються, щоб компенсувати лордоз.