Радикуліт - це захворювання, що вражає нервові пучки між хребетними дисками або, так звані, коріння спинного мозку. Недуга проявляється різким гострим болем у шийному, грудному чи поперековому відділі (залежно від локалізації запалення). Найчастіше больовому синдрому передує фізичне навантаження чи зміна положення тіла. Захворювання розвивається різко, найчастіше на тлі остеохондрозу, і швидко перетікає у хронічну форму. При різких рухах та спробах підняти тяжкість відбувається загострення, що помітно погіршує якість життя людини.
Як лікувати радикуліт
Захворювання пов'язане з нервовою системою, тому за консультацією та оглядом найкраще вирушити до невролога. Втім, допомогу у лікуванні радикуліту також надає хірург-ортопед та ревматолог. Терапія спрямована насамперед на усунення больового синдрому. З цією метою пацієнту призначаються знеболювальні та протизапальні препарати нестероїдної дії. Такі засоби сприяють розслабленню нервових пучків у ділянці хребта. Якщо біль нестерпно сильний, пацієнту роблять внутрішньом'язові ін'єкції анальгетика. При помірній симптоматиці достатньо застосування таблеток та свічок.
Виражений протизапальний ефект мають місцеві засоби: мазі, компреси, крему. Багато з них містять ефірні олії, що розігрівають тканини хребта, сприяють розслабленню нервів. Використовувати подібні препарати не рекомендується без призначення лікаря, оскільки радикуліт часто супроводжує інші захворювання спини, а при деяких недугах тепловий вплив протипоказаний.
Яку діагностику проходити під час радикуліту
Постановка діагнозу починається з розмови з пацієнтом. Лікар уточнює характер скарг, наявність хронічних недуг. Після цього проводиться огляд хворого методом пальпації. Для більшої кількості даних проводиться повноцінне дослідження. Призначається низка процедур, а саме:
- аналізи крові та сечі;
- рентгенографія;
- сцинтиграфія;
- МРТ та КТ хребта.
При підозрі на наявність супутніх захворювань пацієнт вирушає на УЗД органів черевної порожнини та ЕКГ.
Наслідки радикуліту
Своєчасне лікування дозволяє значно стримати симптоматику та попередити розвиток ускладнень. Якщо залишити хворобу на самоплив, вона здатна призвести до паралічу кінцівок чи інфаркту спинного мозку.