Саркоїдоз — системне запальне захворювання, пов'язане з надмірною активністю лімфоцитів, через що відбувається утворення гранульом у різних органах. Найчастіше вражає легені. Група ризику – дорослі люди 30 – 40 років. Діти та люди похилого віку хворіють у виняткових випадках.
Симптоматика хвороби в більшості випадків довгий час не виявляється. Лише через час хворий знаходить, що йому не вистачає повітря (особливо під час фізичної активності), з'являється сухий кашель, іноді з кровохарканням, лихоманка, зниження ваги, м'язова слабкість, біль у грудях, стомлюваність, апатія.
Як лікувати саркоїдоз
Як правило, саркоїдоз проходить сам по собі і не вимагає лікування. Але якщо є виражені симптоми, необхідно звернутися до лікаря-фтизіатра, який призначить лікування.
Якщо хвороба дала ускладнення, лікар прописує прийом кортикостероїдних гормонів, які допомагають контролювати перебіг хвороби та прискорюють одужання.
Яку діагностику проходити при саркоїдозі
Захворювання діагностується шляхом рентгену легень. Результат показує наявність або відсутність хвороби, навіть якщо симптоми відсутні. .
У деяких випадках проводиться експеримент на дослідження функцій легень за допомогою спеціального приладу.
Наслідки саркоїдозу
Ігнорування симптомів хвороби, не лікування після встановлення діагнозу загрожує розвитком легеневої недостатності. Оскільки це системна хвороба, існує великий ризик поширення запалення на очі та шкіру. Спочатку уражені органи червоніють, перебувають у запаленому стані. У перспективі розвиток сліпоти та шкірних хвороб