Кір – це поширене інфекційне захворювання. Збудником є вірус кору. Людина, яка перехворіла на кір, не може повторно заразитися, тому найчастіше хвороба зустрічається у дітей дошкільного віку, які активно відвідують дитячі заклади: садки, центри дошкільного розвитку, поліклініки. Імовірність зараження на кір, за умови, що людина не перехворіла, близько 100%. Передача здійснюється повітряно-краплинним шляхом (при спілкуванні, знаходженні поряд з інфікованим, що кашляє або чхає, поцілунках).
Як лікувати кір
Лікування кору можливе в амбулаторних умовах, але при розвитку ускладнень хворого госпіталізують та містять ізольовано. Домашнє лікування полягає у спокійній обстановці, приглушеному освітленні, рясному питті. Лікар прописує антигістамінні препарати. Для зниження кашлю та болю в горлі прописується полоскання розчином соди із сіллю.
Яку діагностику проходити при корі
Діагностика полягає в огляді та опитуванні терапевтом або педіатром. Кір легко однозначно визначити без зайвих аналізів та діагностичних процедур.
Головні симптоми кору – це дерматичні висипання. Вони проявляються у перші 4 дні після зараження, після чого самостійно зникають. Також симптоматика виявляється у:
- головний біль;
- млявості;
- втрату апетиту;
- зниження працездатності;
- сухому кашлі;
- підвищення температури до фебрильної та вище.
Після п'ятого дня більшість симптомів минає, а стан хворого різко покращується. Однак через день температура знову підвищується до 39 і вище, а симптоми наголошують на новій силі.
Наслідки кору
Якщо не лікувати цей розлад, то можуть розвинутись ускладнення. Якщо при розвитку ускладнень пацієнт не отримує належної медичної допомоги, то хвороба може вразити мозок, що призводить до сліпоти та глухоти. Довічна інвалідність у разі не піддається ніякому лікуванню, оскільки уражені не органи слуху чи зору, а мозок.