Кардіалгія - патологічний стан, що характеризується виникненням хворобливих відчуттів в області проекції серця на передню стінку грудної клітини. Біль проявляється в лівій частині грудної клітини, викликається захворюваннями коронарних судин або захворюваннями органів, не пов'язаних з серцево-судинною системою.
До причин кардіалгії відносять ендокринні захворювання, остеохондроз, міжреберну невралгію, розлади шлунково-кишкового тракту, захворювання легенів, вегето-судинну дистонію. Основні симптоми кардіалгії:
- біль у грудній клітці, за грудиною, в пахвовій западині;
- занепокоєння, дискомфорт;
- потемніння в очах;
- утруднене ковтання.
Рідше спостерігаються перепади артеріального тиску, набряки, підвищення температури.
Як лікувати кардіалгію
Лікування патології засноване на усуненні її першопричини. Призначається медикаментозна терапія, хірургічне лікування, фізіотерапія. Пацієнт повинен дотримуватися здорового способу життя, уникати стресових ситуацій, відмовитися від шкідливих звичок.
Яку діагностику пройти при кардіалгії
Виявити причину болю можна тільки після проведення діагностичних заходів. Для цього потрібно звернутися до терапевта. Він призначить необхідні аналізи, направить до потрібного фахівця. Для постановки діагнозу проводяться:
- загальноклінічні дослідження;
- електрокардіограма;
- УЗД серця;
- біохімічний аналіз крові;
- визначення гормонального фону;
- рентгенографія грудної клітки;
- ФГДС;
- МРТ хребта;
- Комп'ютерна томографія легенів.
Потрібна консультація кардіолога, гастроентеролога, невролога, пульмонолога.
Наслідки кардіалгії
Відсутність лікування негативно позначається на якості життя і здоров'я пацієнта. Потрібен своєчасний курс терапії відповідно до причини кардіалгії. В іншому випадку розлади шлунка ускладнюються, наприклад, виразковою кровотечею або розвитком пухлини. Захворювання серцевого м'яза провокують розвиток серцевої недостатності. Захворювання легенів призводять до утруднення дихання і кровотечі.