Рак шийки матки є ураженням цервікальної частини матки злоякісним процесом внаслідок малігнізації епітелію. Захворювання відрізняється агресивністю, швидким зростанням та метастазуванням. Початковий період розвитку хвороби не характеризується будь-якими специфічними симптомами. У міру збільшення новоутворення жінку починають турбувати кров'янисті виділення після інтимної близькості, у міжменструальному періоді та при менопаузі. Також спостерігаються білі слизового або гнійного типу. Больовий синдром ниючого характеру локалізується в надлобковій ділянці з іррадіацією в пахвинну, поперекову або стегнову зону.
Як лікувати рак шийки матки
До причин раку шийки матки відноситься фонова запальна, інфекційна патологія репродуктивних органів, гормональний дисбаланс, часті аборти, статеві інфекції, лейкоплакія, поліпи та ерозії . У зв'язку з цим необхідно точно встановити причину і постаратися її усунути.
Лікувальна тактика залежить від результатів гістологічного дослідження та стадії злоякісного процесу. У разі неінвазивної форми виконується висічення новоутворення у межах здорових тканин. Також здійснюється конусоподібна або висока ампутація маткової шийки. При більш поширеному процесі проводиться екстирпація матки з придатками, регіонарними лімфовузлами та навколишньою клітковиною. За наявності ускладнень рекомендується формування цистостоми, колостоми та кишкових анастомозів. . Для попередження або уповільнення метастазування раціонально поєднувати хірургічне втручання з променевою та хіміотерапією. Яку діагностику проходити при раку шийки матки Діагностика проводиться онкологом і включає гінекологічний огляд, цитологічно. гістологічний аналіз мазків та біоптату, взятого при гістероскопії або кольпоскопії. Також призначається УЗД та томографія малого тазу та черевної порожнини з метою визначення ступеня поширеності онкопроцесу. При необхідності жінка направляється на консультацію до уролога, проктолога і мамолога. Наслідки раку шийки матки При відсутності лікування підвищується ризик ускладнень, таких, як порушення сечовипускання, формування нориць між піхвою, кишечником і сечовим міхуром, а також швидке схуднення.