Рак кишечника - це злоякісне ураження кишечника, при якому пухлина розростається з епітелію, поширюючись на навколишні тканини і органи. Небезпека ракового процесу полягає в тяжкості його ускладнень, представлених кишковою непрохідністю, асцитом, анемією і віддаленим метастазуванням.
Клінічні симптоми включають:
- ниючий або переймоподібний біль;
- дисфункція кишечника (запор або діарея);
- домішка слизу, крові в калових масах;
- метеоризм, бурчання в животі;
- слабкість;
- схуднення.
У міру зростання пухлини порушується прохідність кишечника, що проявляється запорами, затримкою газів, нудотою і блювотою.
Як лікувати рак кишечника
На підставі проведеного лікування визначається стадія злоякісного захворювання і визначається обсяг операції. У більшості випадків вона полягає в частковому видаленні кишки в місці її пухлинного ураження з утворенням анастомозу, колостоми або сигмостоми.
У післяопераційному періоді призначається курс хіміотерапії. При неоперабельних пухлинах застосовують також хіміотерапевтичні засоби в поєднанні з паліативним накладенням шунтування.
Крім того, необхідно попередити подальший негативний вплив провокуючих чинників, щоб знизити ризик рецидиву. Серед причин онкопатології варто виділити поліпоз кишечника, малорухливий режим, неправильне харчування з низьким вмістом клітковини, ожиріння, дивертикулез і хронічний коліт (ВК, хвороба Крона).
Яку діагностику пройти при раку кишечника
При виявленні таких симптомів необхідно звернутися до проктолога або гастроентеролога для діагностики та лікування. До інструментальних методів відносять іригоскопію, колоноскопію з біопсією і гістологічним аналізом. Також проводиться УЗД черевної порожнини, томографія та діагностична лапароскопія.
Наслідки раку кишечника
При відсутності своєчасного лікування пухлинний конгломерат закупорює просвіт кишечника, провокуючи кишкову непрохідність. Через тривалі кровотечі в крові знижується рівень гемоглобіну і еритроцитів, що призводить до анемії. Також високий ризик кишкової кровотечі.
Крім того, не варто забувати про метастазування з утворенням вогнищ випадання ракових клітин і злоякісних ураженнях віддалених органів.