Лейкемія - захворювання, при якому відбувається мутація кров'яних тіл, через що вони не визрівають у лейкоцити. На відміну від онкології інших органів, не утворюється пухлини у якомусь конкретному місці. Уражені клітини є у крові, кістковому мозку, іноді, у лімфі і навіть селезінці.
Такий вид раку найпоширеніший серед дітей різного віку. Не є спадковою хворобою, щоправда, частіше зустрічається у дітей, серед родичів яких був лейкоз (лейкимія).
Захворювання протікає у гострій чи хронічній формі. Виражена симптоматика проявляється лише при гострому перебігу недуги, тоді як хронічна форма протікає безсимптомно тривалий час та наявність ракових клітин виявляється лише під час профілактичного аналізу крові.
Як лікувати лейкемію
Лікування призначається та проводиться лікарем-гематологом. Як правило, полягає у застосуванні хіміотерапії, у деяких випадках комбінується з антитілами, що визначають лейкоз.
Поряд з хіміотерапією призначається курс прийому препаратів крові, антибіотиків, протекторів слизової оболонки шлунка та нирок, від нудоти та знеболювальні.
Якщо ці методи результатів не дали або хвороба рецидивує, призначається пересадка стовбурових клітин хворому від донора. Процедура складна, підходить не всім, у деяких випадках нові клітини відкидаються організм, що призводить до смерті.
Яку діагностику проходити при лейкемії
У гематологічному відділенні лікарні, хворий проходить огляд та отримує направлення на аналіз.
Необхідні аналізи для діагностики лейкозу:
- аналіз крові;
- біопсія кісткового мозку (спеціальною голкою лікар робить прокол і витягує трохи тканини);
- численні інші аналізи, залежно від результатів попередніх та форми перебігу хвороби.
Також проводяться хромосомні та генетичні дослідження хворого, що дозволяє оперативно поставити точний діагноз.
Наслідки лейкемії
Відсутність лікування раку крові призведе до незворотних змін у роботі організму та смерті.