Під плоскостопістю слід розуміти деформацію стопи людини, що виражається у зниженні її поперечного або поздовжнього склепіння. Ця патологія зустрічається у людей різної статі та віку. Дитяча плоскостопість і плоскостопість у дорослих за своїм походженням поділяються на такі форми: вроджена, рахітична, паралітична (наслідок перенесеного поліомієліту), травматична, статична (викликається зниженням тонусу м'язів, надмірною втомою через тривале перебування на ногах).
Сприяють розвитку недуги надмірна вага, перенесення важких речей, тривале стояння на ногах без руху. Спровокувати хворобу, особливо дитячу плоскостопість, можуть неправильно підібране взуття, слабкість м'язового апарату. Жінки більш схильні до цього захворювання, особливо в період вагітності, а також через носіння модельного взуття на високих підборах.
До початкових ознак захворювання відносяться поява наприкінці дня втоми та хворобливості в литкових м'язах. Надалі болючість наростає при стоянні та ходьбі і нерідко супроводжується судомними скороченнями м'язів. Візуально спостерігається деформація стопи як її подовження чи розширення, відхилення п'яти назовні. При цьому стопа хворого спирається всією поверхнею підошви, у нього змінюється хода, виникають труднощі з вибором взуття.
Повне виправлення плоскостопості у дорослих та дітей консервативними методами є малоймовірним. У більшості випадків консервативна терапія призначається для усунення больового синдрому та попередження подальшого прогресування деформації. Для цього пацієнту обмежують фізичні навантаження, призначають ЛФК, фізіотерапію, ортопедичне взуття та ін. Якщо ж консервативна терапія не приносить полегшення або потрібне лікування плоскостопості 2 ступеня або 3-го (зі значними функціональними порушеннями) – призначається операція при плоскостопості.
Хірургічне лікування плоскостопості включає операції на м'яких тканинах, кістках і комбіновані втручання. Будь-яка операція (плоскостопіе), ціна якої формується для кожного пацієнта індивідуально, виконується в умовах госпіталізації.
Чому важливо своєчасно лікувати плоскостопість
Починати лікувати плоскостопість слід при виявленні перших ознак недуги та підтвердженні діагнозу результатами інструментальних досліджень (рентгенографії, подометрії, плантографії). Причому у дітей якісь висновки можна робити лише після 4-річного віку, коли вже сформовано зведення стопи та його ресорна функція. У процесі діагностичного обстеження встановлюються причини виникнення хвороби та вживаються заходи щодо їх ліквідації.
У будь-якому разі профілактика та раннє лікування консервативними методами необхідні для попередження прогресування патології. Боротьба із хворобою завжди найефективніша на початковій стадії її розвитку. При прояві в цей період пацієнтом завзяття та терпіння йому може і не знадобитися лікування плоскостопості хірургічним шляхом. При безуспішності консервативного лікування показано операцію при плоскостопості, яка передбачає пересадку сухожиль або оперативні маніпуляції на скелеті стопи.
Якщо своєчасно не вдається виправити плоскостопість, захворювання розвивається швидко та порушує нормальне існування людини. Сутулість, важка хода, клишоногість, вальгусна деформація стопи, нейропатії, артроз та остеохондроз – це лише деякі ускладнення плоскостопості.
Найкращі приватні клініки травматології на порталі Likarni.com
Сьогодні у практичній медицині є великий арсенал методик, на яких будується лікування плоскостопості. Київ має у своєму розпорядженні велику кількість сучасних медичних центрів, в яких проводиться виправлення плоскостопості. На порталі Likarni.com можна дізнатися їх адреси, режим роботи, скільки коштуватиме корекція плоскостопості в конкретній медустанові. Тут ви знайдете інформацію про найкращих лікарів та клінік, які надають травматологічні та ортопедичні послуги на підставі ліцензії. Через Likarni.com можна швидко і просто записатися на прийом у потрібну клініку у зручний для себе час.