Кон'юнктивіт є ураження слизової оболонки склер і століття запального характеру, що має поліетиологічне походження. До клінічних проявів належать:
- набряклість, почервоніння слизової оболонки;
- виділення (слизові, гнійні);
- сверблячі, пекучі відчуття;
- сльозотеча;
- світлобоязнь;
- відчуття "піску".
У ранковий час спостерігається труднощі при відкритті очей, так як повіки склеюються відокремлюваним, яке за ніч підсихає. У разі аденовірусної поразки знижується зорова гострота.
Початок захворювання гострий, для нього характерний біль та різі. Також відзначається ін'єкція очних яблук, знижується апетит, підвищується температура та непокоїть головний біль.
Як лікувати кон'юнктивіт
Спектр лікувальних заходів визначає офтальмолог виходячи з результатів обстеження з урахуванням типу збудника. Основа лікування полягає в:
- промивання кон'юнктивального мішка;
- інстиляції ліків;
- використання очних мазей;
- застосування субкон'юнктивальних ін'єкцій.
Варто зауважити, що для очей необхідно використовувати спеціальні мазі, які використовуються в офтальмології. При ураженні одного ока, що зустрічається рідко, призначаються препарати та промивання для обох очей. Туалет та промивання починається зі здорового ока.
Найголовніше в лікуванні – встановити тип збудника, який спровокував захворювання. Враховуючи вірусне, алергійне чи бактеріальне походження, підбираються лікарські засоби, що впливають безпосередньо на збудника.
Яку діагностику проходити при кон'юнктивіті
Офтальмолог після опитування скарг та особливостей перебігу хвороби проводить огляд очного яблука та визначає характер виділень (слизовий, гнійний). З лабораторних методів використовується цитологічний та бактеріологічний аналіз мазків.
При виявленні специфічних збудників (палочка Коха, гонококи) потрібна консультація венеролога, фтизіатра, отоларинголога та алерголога.
Наслідки кон'юнктивіту
Без лікування захворювання ускладнюється менінгітом, отитом, сепсисом, кератитом та абсцесами навколоочної ділянки. Потрібно помітити, що запальний процес, що тривало зберігається, сприяє зниженню зору, яке в деяких випадках не вдається повністю відновити. У зв'язку з цим не рекомендується відкладати візит до офтальмолога, щоб уникнути серйозних наслідків.