Глаукома - це захворювання очей, яке розвивається на тлі постійно високого внутрішньоочного тиску. Це призводить до незворотної втрати зору і сліпоти.
Розрізняють кілька форм глаукоми:
- первинний відкритий кут;
- із закритим кутом;
- вроджені;
- нормотензивний.
Існує також ряд непопулярних форм захворювання.
Спочатку хворий нічого не відчуває, лише іноді з'являються райдужні зображення. Поступово знижується гострота зору, звужується поле зору (хворий не бачить предметів, розташованих з боків), поява напівпрозорої плями в полі зору.
Як лікувати глаукому
Лікування проводить лікар-офтальмолог на підставі поставленого діагнозу. Завдання лікування полягає в тому, щоб знизити внутрішньоочний тиск, як основну причину захворювання, стабілізувати його, поліпшити відтік очної рідини, підвищити гостроту зору.
Вона включає в себе комплексну терапію за допомогою фармакологічних препаратів у вигляді крапель і таблеток. При запущених формах, коли почалися незворотні процеси, проводиться хірургічна операція: традиційна, лазерна або їх комбінація.
Яку діагностику пройти при глаукомі
Основною діагностичною процедурою є вимірювання внутрішньоочного тиску за допомогою спеціального тонометра.
Далі за допомогою дзеркальної лінзи (гоніоскопія) досліджується кут передньої камери, що дозволяє вказати на тип глаукоми. Огляд диска зорового нерва за допомогою офтальмоскопа, що дозволяє розглянути внутрішню будову органу.
Виявляються темні плями в полі зору (периметрія) і зміна товщини рогівки (пахіметрія).
Наслідки глаукоми
Якщо є схильність до глаукоми (важка робота, наприклад), необхідно регулярно вимірювати внутрішньоочний тиск, що попередить розвиток хвороби, допоможе виявити її на ранній стадії. Якщо захворювання не лікувати, прогресування призведе до повної сліпоти.