Кератокон'юнктивіт - це інфекційне захворювання, яке провокується аденовірусами, яким найчастіше заражаються в медичній установі від хворого, переважно контактним шляхом і у виняткових випадках - повітряно-краплинним.
Щоб захворіти, здоровій людині достатньо мати справу з предметами, якими користувався хворий, недостатньо продезінфіковані руки лікарів та прилади, контактні лінзи, косметика, краплі очей і так далі.
Хвороба проходить 3 стадії розвитку:
- I – гострі кон'юнктивальні прояви;
- II – ураження рогівки;
- III – одужання.
Інкубаційний період становить не більше двох тижнів, після чого хворий відчуває печіння в очах, присутність стороннього тіла, почервоніння, сльозогін.
Як лікувати кератокон'юнктивіт
Насамперед необхідно звернутися до окуліста/офтальмолога, який огляне та призначить лікування.
Захворювання вилікувати непросто, оскільки відсутні препарати конкретного призначення. Тому складається програма, що включає лікарські препарати широкого спектра дії, зокрема інтерферони, антиалергічні, протибактеріальні засоби.
Також лікувальна програма включає застосування зовнішніх засобів у формі крапель та мазей. Терапія допоможе усунути плівки, що утворилися, відновити стан слизової оболонки.
Для запобігання рецидиву лікар-окуліст призначає імунотерапію препаратами, що зміцнюють захисну функцію організму.
Яку діагностику проходити при кератокон'юнктивіті
Діагностика кератокун'юнктивіту полягає в огляді лікарем та взяттям аналізів для проведення лабораторних досліджень. Береться зішкріб кон'юнктиви очного яблука щодо серологічного дослідження парних сироваток.
Наслідки кератокон'юнктивіту
За відсутності належного лікування під контролем лікаря-окуліста високий ризик розвитку незворотної сліпоти.