Кератит - запалення передньої оболонки (рогівки) очного яблука. Залежно від причин, що його викликають, розрізняють грибковий, вірусний, травматичний, алергічний кератит. Провокуючими факторами виступають також зниження імунітету, порушення обміну речовин, постійний стрес, носіння контактних лінз, синдром сухого ока.
Головна ознака хвороби - помутніння рогівки. Це наслідок утворення інфільтрату, що є скупченням фрагментів епітелію. Інфільтрати бувають одиничними та множинними, відрізняються кольором та формою. Різною буває і глибина їхнього положення в рогівці, у зв'язку з чим кератит ділять на поверхневий і глибокий. Захворілий відчуває дискомфорт при яскравому освітленні, очі сльозяться і печуть.
Як лікувати кератит
Вибір лікувальних заходів залежить від причини захворювання та ступеня ураження рогівки.
Як правило, лікування полягає у застосуванні місцевих засобів у формі мазей та крапель. Але також прописуються препарати для вживання.
Лікування важких форм захворювання виконується у два етапи.
- Застосування засобів зовнішнього впливу усунення гострої фази.
- Введення стероїдних препаратів до одужання пацієнта.
Якщо захворювання проявляється утворенням виразок на рогівці очей, окуліст додатково призначає фізіотерапію: діатермокоагуляцію, лазеркоагуляцію, кріоаплікацію виразки.
Яку діагностику проходити при кератиті
Діагностика кератиту виконується у кілька етапів. Спочатку лікар збирає та аналізує анамнез. Потім проводить огляд за допомогою щілинної лампи для визначення параметрів інфільтрату: розміру, форми, глибини та характеру ураження.
При необхідності робиться проба з флюоресцеїном: скупчення, пофарбовані в зелений колір, добре видно через спеціальну лампу.
Часто призначаються лабораторні дослідження, що дозволяють встановити походження кератиту та вибрати правильну лікувальну тактику.
Наслідки кератиту
Ігнорування перших симптомів та відмова від лікування призводять до поглиблення скупчень у рогівці очей, утворення виразок з подальшим рубцюванням. У міру прогресування хвороби утворюється перфорація рогівки, що може призвести до сліпоти.