Короткозорість - це захворювання, при якому спостерігається дефект зору. Інша назва – міопія. Вона характеризується явищем, коли людина може розрізняти лише предмети, що близько до нього знаходяться, чим далі вони розташовані — тим гірше вона їх бачить.
Симптоматика короткозорості включає швидку стомлюваність очей, що проявляє себе при керуванні машиною. Основна ознака: розмите зображення віддалених предметів. Він дозволяє точно визначити короткозорість серед багатьох інших очних хвороб. Ступені захворювання також залежать від того, наскільки вказана ознака проявляє себе.
Як лікувати короткозорість
Для корекції зору короткозорості використовується кілька методів. Найпростіший - це окуляри, що підбираються лікарем індивідуально для кожного пацієнта. Окуляри не позбавляють хвороби, але уповільнюють її розвиток, тому в першу чергу рекомендовані для хворих на короткозорість.
Лінзи працюють за таким же принципом, але мають більш естетичний вигляд.
Хірургічне втручання повністю позбавляє хвороби. Найпрогресивніший вид - корекція зору за допомогою лазера.
Яку діагностику проходити при короткозорості
Очними хворобами займається лікар-офтальмолог. Він діагностує пацієнтів за допомогою спеціальних таблиць, перевіряючи гостроту їхнього зору, а також досліджує сітківку, щоб підтвердити діагноз.
Наслідки короткозорості
Короткозорість має властивість прогресувати, якщо не проводити належну терапію. Вона проходить три етапи від слабкої до сильної. У пацієнтів також погіршується здатність бачити при поганому відчутті – вони погано орієнтуються у сутінках і тим більше увечері.
Короткоруких людей турбують головний біль, очі після роботи за комп'ютером, читанні тощо швидко втомлюються.
Найсерйозніше ускладнення міопії - повна втрата зору після відшарування сітківки.