Увеїт - це гостра запальна недуга, локалізована в судинній оболонці ока. Причинами захворювання найчастіше стають інфекції (бактерії, віруси, грибки) чи паразити. Також патологія іноді пов'язана з перенесеними травмами та алергічною реакцією на певний подразник. У поодиноких випадках увеїт розвивається на тлі аутоімунних порушень і генної схильності. Захворювання характеризується яскравою симптоматикою: почервонінням очей, вираженим больовим синдромом, зміною кольору райдужної оболонки, світлобоязню.
Як лікувати увеїт
Описані вище симптоми вимагають термінового обстеження в окуліста, оскільки запущений увеїт здатний призвести до серйозних порушень крихкої структури ока. У важких випадках ускладнення стають причиною втрати зору. Терапія складається з урахуванням етіології недуги та особливостей організму пацієнта. Класична схема лікування захворювання виглядає так:
- прийом антигістамінних засобів;
- застосування місцевих антибіотиків, противірусних та протигрибкових препаратів;
- використання судинозвужувальних крапель.
При нормальному перебігу хвороби такого курсу терапії достатньо усунення симптомів. Через 1-1,5 місяці патологія зникає безвісти. Якщо класична схема не дає очікуваного результату, призначаються пацієнту кортикостероїди.
Яку діагностику проходити при увеїті
Зовнішнього огляду недостатньо виявлення увеїта, оскільки недугу легко сплутати з кон'юнктивітом. Щоб поставити точний діагноз та уникнути помилок у процесі лікування, лікар проводить комплексне обстеження. Вивчення структури зорового органу пацієнта дає можливість визначити патологію та супутні їй порушення. Комплексна діагностика складається з кількох дослідницьких методик.
- Тонометрія (вимірювання внутрішньоочного тиску).
- Гоніоскопія (вивчення структури тканин передньої камери ока).
- Біомікроскопія (обстеження зорового органу щодо спайок і ексудату, визначення ступеня запального процесу).
- Офтальмоскопія (огляд очного, виявлення вогнищ на склоподібному тілі з вираженою набряклістю).
- Ангіографія судин сітківки (визначення функціонального стану судин, швидкості кровотоку).
Наслідки увеїту
Комплексний підхід до лікування гарантує одужання вже за 3-6 тижнів. За відсутності терапії запальні процеси поширюються, викликаючи глаукому, катаракту чи відшарування сітківки.