Авітаміноз - це патологічний стан, який виникає через нестачу в організмі певних вітамінів. Авітаміноз пов'язаний з мінімальним рівнем вітамінів в їжі, що вживається при незбалансованому харчуванні. Авітаміноз проявляється порушенням всмоктування вітамінів в шлунку, коли вони вимиваються з організму з сечею і калом, вживанням лікарських препаратів - антагоністів вітамінів. Захворювання, що призводять до авітамінозу: гостра і хронічна форми захворювання шлунка і кишечника, зараження гельмінтами, лейкоз, онкологія.
Як лікувати авітаміноз
Лікування засноване на вітамінотерапії, спрямованої на поповнення одного або декількох вітамінів, які терміново необхідні організму. Терапія триває до повного усунення всіх клінічних проявів патології. В першу чергу використовуються таблетки, сиропи, пастилки. Вітамінотерапія ін'єкціями і ін'єкціями призначається при порушенні всмоктування через шлунково-кишковий тракт системи або шлунково-кишкового тракту, вона також потребує лікування. Збалансоване харчування - один з обов'язкових елементів вітамінотерапії.
Яку діагностику пройти при авітамінозі
Нестача вітамінів в організмі проявляється не відразу. Симптоми авітамінозу проявляються тривалий час. У цей період організм споживає вітаміни, накопичені раніше. Через деякий час запаси організму виснажуються, розвиваються патології обміну речовин.
Наслідки авітамінозу
Авітаміноз значно знижує опірність організму до інфекційних захворювань, підвищує фізичне і розумове навантаження, знижує працездатність, уповільнює процес відновлення після хвороби, сприяє загостренню хронічних захворювань. Авітаміноз при вагітності призводить до порушення нормального формування плода, викликає деякі вроджені аномалії розвитку. Це призводить до погіршення імунітету дитини, призводить до уповільнення росту і розвитку малюка.
Патології, що розвиваються через авітаміноз:
- диспепсичні розлади;
- кон'юнктивіт;
- бері-бері;
- стоматиту;
- себорея;
- рахіт;
- пелагра.