Іпохондрія — це нав'язливий стан, що виражається в постійній підвищеній увазі до свого здоров'я. При іпохондрії людина впевнена, що хвора на різні соматичні захворювання, або боїться заразитися. Захворювання відноситься до психічних розладів, потребує лікування. Розрізняють кілька форм хвороби:
- нав'язливу;
- надцінну;
- марення.
Напади іпохондрії часто спровоковані зовнішніми факторами. При цьому внутрішніх передумов, реальних патологій у пацієнта немає. Такий стан має психосоматичний характер.
Як лікувати іпохондрію
Лікуванням іпохондрії займається лікар-психотерапевт, у важких випадках психіатр. Метод терапії ґрунтується на різновиді психологічного розладу. Застосовується медикаментозна терапія, психотерапія. Рекомендовано транквілізатори, нейролептики, антидепресанти. У прикордонних станах пацієнт прямує на стаціонарне лікування.
Яку діагностику проходити при іпохондрії
Для підтвердження психосоматичного діагнозу необхідно провести повну діагностику організму, виключити реальні захворювання та патології. Рекомендується провести дослідження:
- клінічний аналіз крові та сечі;
- аналіз калу;
- УЗД внутрішніх органів;
- ЕКГ;
- інструментальні дослідження на підставі скарг пацієнта.
Призначаються консультації профільних спеціалістів. Коли захворювання не виявлено, пацієнт прямує на лікування до психотерапевта.
Наслідки іпохондрії
Останній ступінь іпохондрії призводить до розвитку депресивного стану. У складних випадках без професійної допомоги пацієнт може мати суїцидальні нахили. Загострення стану межує з психопатією та шизофренією. У хворого розвиваються галюцинації, маячні ідеї.