
Геморой - це варикозне розширення вен, розташоване в прямій кишці. Патологія характеризується утворенням запалених вузлів внаслідок тромбозу вен.
Захворювання зустрічається досить часто. Його не можна назвати генетично обумовленим, але в той же час він частіше зустрічається у тих, у кого є схильність до варикозного розширення вен.
Чоловіки і жінки страждають від захворювання в однаковій мірі.
Популярною причиною, крім схильності, вважається малорухливий спосіб життя. Через тривале сидіння відбувається великий тиск на вени заднього проходу - з одного боку, і нагрівання крові в судинах, що відбувається при тривалому сидінні - з іншого.
Симптоми захворювання проявляються болем в задньому проході, кровотечею при дефекації, випаданням гемороїдальних вузлів.

Як лікувати геморой
Лікуванням захворювання займається лікар-проктолог і може бути консервативним і хірургічним.
Консервативний полягає в місцевому застосуванні медикаментів, які знімають запалення, перешкоджають утворенню тромбів, покращують якість крові, надають знеболюючу дію. Популярні форми лікарських засобів: свічки, мазі, гелі, мікроклізми.
При виникненні ускладнень проводиться операція з висічення вузлів. Після операції призначаються препарати для поліпшення якості крові, профілактики тромбоутворення, зміцнення вен.
Поряд з перерахованими терапевтичними методами призначається дієта, спрямована на стабілізацію стільця, поліпшення перистальтики кишечника і травного процесу в цілому. Харчування має бути багате клітковиною, а алкоголь, гостра і пряна їжа повинні бути виключені.
Яку діагностику пройти при геморої
Діагностика захворювання проводиться лікарем-проктологом і складається із зовнішнього огляду. У деяких випадках проводиться і пальцеве дослідження заднього проходу за допомогою приладів: ректороманоскопа і аноскопа.
Як правило, захворювання легко діагностується при першому огляді.
Наслідки геморою
При відсутності лікування геморой небезпечний тим, що вузли можуть розірватися, що призведе до сильної кровотечі, що вимагає проведення реанімаційних заходів. Крім того, тромби, що утворилися в вузлах, з часом відриваються, і здатні зупинити посудину, що призводить до смерті хворого.