Тромбоз гемороїдальних вузлів - одне з серйозних ускладнень геморою, коли в судинних сплетеннях ректального відділу кишечника порушується кровотік, і формуються тромботичні маси.
Захворювання проявляється такими клінічними ознаками, як:
- постійний інтенсивний больовий синдром в анальній зоні, не пов'язаний з дефекацією;
- дискомфорт, відчуття стороннього тіла ;
- набряк та гіперемія ануса;
- гіпертермія, слабкість, нудота при запаленні вузлів.
При прогресії хвороби запалення поширюється на параректальну клітковину. Пальцеве дослідження ректального кишкового відділу завдає нетерпимого болю. Візуально відзначаються вузлові утворення синюшного або багряного відтінку, які випадають із прямої кишки.
Як лікувати тромбоз гемороїдальних вузлів
Серед провокуючих факторів варто виділити зловживання алкоголем, спеціями, гострими та гіркими стравами, малорухливість та кишкову дисфункцію (запори, діарея). У зв'язку з цим лікування визначається з огляду на причину хвороби.
Проктологи призначають комплексну терапію, ґрунтуючись на ступені порушення кровотоку. З медикаментозних засобів використовуються аналгетичні, гормональні, нестероїдні протизапальні та тромболітичні засоби на основі гепарину у формі свічок або мазей.
Яку діагностику проходити при тромбозі гемороїдальних вузлів
Діагностика проводиться проктологом і включає візуальний огляд анальної зони, аналіз типових симптомів. При огляді виявляються вузлові "грона", що випадають, для яких характерна висока щільність і гіперемія, а також інфільтрат.
Лабораторно досліджується коагулограма, де діагностується порушення системи гемостазу. Проведення ректоскопії необхідне з метою виключення інших захворювань.
Наслідки тромбозу гемороїдальних вузлів
Відсутність лікування призводить до інтенсивної кровотечі, дифузного набряку ректальної області, гнійного запалення параректальної зони або некротизації вузлів.