Стоматит - запальне захворювання, що вражає слизову оболонку ротової порожнини. Виявляється у вигляді виразкових утворень з нальотом білуватого кольору, що супроводжуються больовими відчуттями у місцях ушкодження, набряклістю. Існує кілька причин виникнення:
- атака лейкоцитів на не розпізнані молекули;
- погана гігієна ротової порожнини;
- захворювання шлунково-кишкового тракту;
- інвазія глистами.
У деяких випадках у людини виділяється підвищена кількість слини, кровоточать ясна.
Як лікувати стоматит
Стоматитне запалення загасає протягом тижня. Медикаментозні препарати підбираються залежно від характеру збудників.
Різновид визначається стоматологом, терапевтом. З огляду на результати обстеження призначають протигрибкові, противірусні чи інші ліки. Найчастіше призначають процедуру полоскання. Використовують антисептичні ополіскувачі на основі трав'яних настоянок. Кошти з анестезуючими властивостями зменшують біль.
Також застосовують льодяники, содові розчини.
Яку діагностику проходити при стоматиті
Після виникнення симптомів стоматиту, пацієнт звертається за допомогою до фахівця. Вивчивши інформацію в медичній карті, лікар приступає до візуального обстеження ранок. Специфічні тести виявлення стоматиту не застосовуються. Визначають діагноз за зовнішнім станом, розташуванням виразкових уражень, динаміці розвитку, що повторюється. Додаткових симптомів (високої температури, погіршення самопочуття, запаморочення, порушення координації) немає. При запущеній формі виникає безліч ранок, внаслідок інфікування підвищується температура. Наслідки стоматиту.
Хвороба не підступна, протікає протягом семи днів. Порушень у функціональності життєво важливих органів людини немає. Однак, при виникненні факторів, що провокують, стоматит з'являється повторно. Бактерії, віруси, погане харчування, шкідливі звички, пухлини, пошкодження слизової оболонки схиляють до розвитку запальних процесів.