Альвеоліт це ускладнення, яке може проявитися після видалення зуба. Воно полягає у запаленні порожньої лунки. Альвеоліт виникає у двох випадках:
- інфікування крові при або після видалення зуба та подальше нагноєння;
- лунка суха після видалення, що, своєю чергою, викликане випаданням кров'яного згустку. Суха, неприкрита кров'ю лунка починає запалюватися в переважній більшості випадків.
Як лікувати альвеоліт
Лікування проводиться виключно за медичними показаннями. Самостійно лікувати альвеоліт не можна — запалення та нагноєння підуть далі. Лікування проводиться у два етапи:
- стоматолог вичищає гній, бруд та некротичні тканини з ураженої лунки, після чого вона заповнюється ліками та протизапальними засобами;
- стоматолог прописує пацієнту ефективні антибіотичні, протизапальні та імунні препарати.
Яку діагностику проходити при альвеоліті
Діагностика проводиться в ході огляду та опитування лікарем-стоматологом.
- Візуально уражена частина ясен може виглядати як цілком здорової, і очевидно інфікованої. Головні ознаки - наявність жовтуватого нальоту, лунка оточена яскраво-червоною ясною. У важких випадках поруч із запаленням видно кісткову тканину, що оголилася.
- Болісні відчуття при альвеоліті не відіграють істотної ролі щодо наявності розладу, оскільки вони можуть бути сильними, слабкими або взагалі відсутніми. Часто біль домішується до головної, тому людина неспроможна розібрати, що саме болить.
- Неприємний запах з рота – найбільш інформативний симптом, який можна впізнати в домашніх умовах. Його викликає нагноєння.
- Підвищення температури тіла.
- Швидка стомлюваність та загальне самопочуття нижче середнього.
Наслідки альвеоліту
У разі виникнення альвеоліту необхідно негайно звернутися до лікаря. В іншому випадку запальні процеси підуть далі і спричинять хворобливі ускладнення. Зокрема, одним із найнеприємніших наслідків альвеоліту є остеомієліт щелепи.