Періодонтит - це захворювання, яке вражає тканини, які оточують корінь зуба. Інфекція, проходячи через кореневий канал, викликає запалення і ниючий біль в певній точці. Періодонтит часто є наслідком карієсу, пульпіту (захворювання, при якому запалюється нерв) або непрофесійного лікування.
Клінічна картина захворювання представлена болем, зосередженої в певному зубі, біля кореня. Неприємний симптом посилюється при натисканні і прийомі їжі. Хворий не завжди здатний без болю приймати навіть рідку їжу. При ускладненнях і нагноєнні біль розвивається від ниючого до пульсуючого. Ще однією ознакою періодонтиту є підвищення температури.
Як лікувати парондотит
Пародонтит неможливо вилікувати без допомоги стоматолога. Лікар застосовує терапевтичне та хірургічне лікування. У першому випадку уражені тканини очищають спеціальними інструментами, обробляють антибактеріальними засобами. У другому (для запущених випадків) потрібне розсічення і видалення інфікованих тканин.
Якщо ні перший, ні другий спосіб не приносять бажаного результату, зуб видаляють.
Яку діагностику пройти при пародонтиті
Необхідний огляд стоматолога. Спеціаліст проведе опитування і направить на рентген, де потемніння на кореневих ділянках зуба підтвердить наявність пародонтиту.
Наслідки пародонтиту
Перша стадія захворювання вилікувати найлегше. На останній стадії пацієнт втрачає зуб. Крім того, періодонтит має дві форми: гостру і хронічну. Останній, при відсутності лікування, має властивість «труїти» організм протягом усього його існування.
Парондотит дає ускладнення у вигляді остеомієліту щелепи, гниття тканин ясен і щік, гострого сепсису.