Гангренозний пульпіт - це запалення пульпи з наступним некрозом уражених тканин. Розвиток захворювання обумовлено гнильною інфекцією, яка викликає стрімкий дозвіл клітин. Гангренозний пульпіт виникає як ускладнення карієсу, гаймориту, періодонтиту та інших патологій. Захворювання характеризується наявністю гнильних процесів, хворобливою реакцією зуба на термічну дію, набряклістю ясен. Розпад ураженої інфекцією тканини супроводжується вираженим гнильним запахом з рота.
Як лікувати гангренозний пульпіт
Перше, що варто зробити у разі ознак недуги — записатися прийом до стоматологу. Лікар уточнить характер скарг, огляне хворобливу ділянку та озвучить рекомендований план терапії. Консервативні методи неефективні у лікуванні гангренозного пульпіту, тому вони не застосовуються у медичній практиці. Пацієнту призначається процедура видалення залишків пульпи. Для нейтралізації хворобливих відчуттів у ясенну тканину біля ушкодженого зуба вводиться місцева анестезія. Потім лікар витягує запалену пульпу. Для запобігання подальшому гниття зуба проводиться пломбування кореневих каналів. Якщо пульпіт був запущений через запізнілий візит до стоматолога, іноді потрібне видалення зуба.
Яку діагностику проходити при гангренозновому пульпіті
Зовнішні ознаки захворювання та характер скарг пацієнта, як правило, дозволяють лікарю попередньо діагностувати гангренозний пульпіт. При огляді ротової порожнини хворого здебільшого виявляється каріозна порожнина, заповнена розм'якшеним дентином. Перкусія зуба викликає неприємні відчуття, при глибокому зондуванні пульпи у пацієнта виникає сильний біль.
Щоб переконатися у правильності поставленого діагнозу, лікар-стоматолог додатково проводить електроодонтодіагностику та термодіагностику. Ці методи дозволяють визначити ступінь збудливості пульпи та її реакцію зовнішні подразники. У процесі лікування пульпіту, особливо контролю результату після пломбування кореневих каналів, проводиться рентгенографія.
Наслідки гангренозного пульпіту
Сильні хворобливі відчуття у більшості випадків змушують людину своєчасно звернутися за медичною допомогою. Після видалення пульпи та накладання пломби симптоми повністю усуваються. Якщо відмовитися від лікувальних заходів, недуга призведе до остаточної загибелі внутрішніх тканин зуба та ускладнень у вигляді періодонтиту.