Абсцес м'яза — захворювання, в результаті якого відбувається інфікування гнійними бактеріями. Найбільш поширене у людей, які страждають на імунодефіцит. Хвороба охоплює сідничні і стегнові м'язи. Рідко під вплив бактерій потрапляє плечовий пояс.
Травмування та місцеве інфікування — основні причини розвитку абсцесу. Фіксувалися випадки появи хвороби через паразитарне ураження.
Загальна симптоматика захворювання супроводжується гострим больовим синдромом, припухлістю м'язів, обмеженою рухливістю, субфебрильною гіпертермією і вираженою загальною слабкістю. Також спостерігається дискомфорт при фізичній активності, коли задіяний уражений м'яз.
Як лікувати абсцес м'яза
При утворенні порожнини зі значною кількістю гною, її розкривають і дренують. Лікування здійснюється в умовах стаціонару, хірургами. Пацієнт повинен дотримуватися рекомендацій лікаря і обмежити фізичну активність, поки гній повністю не вийде.
При наявності підвищеної температури тіла і загальної слабкості показаний постільний режим з використанням жарознижуючих і аналгетичних препаратів. Медикаментозна терапія доповнюється протипаразитарними (антимікотичними), антибактеріальними і судинними засобами.
В період реабілітації показана лікувальна гімнастика і вживання значної кількості легкозасвоюваних білків.
Яку діагностику проходити при абсцесі м'язи
Діагноз ставиться на підставі скарг пацієнта. Для захворювання характерний гострий біль, з незначним підвищенням температури тіла. Спеціаліст збирає анамнез і проводить огляд пацієнта. Для підтвердження попереднього діагнозу проводиться електроміографія і проводиться загальний аналіз крові.
Електроміографія дозволяє оцінити функціональний стан м'язів шляхом реєстрації біопотенціалів в русі і спокої. За аналізом крові визначається наявність запального процесу.
Наслідки абсцесу м'язи
Розтин гнійної порожнини з подальшим дренуванням дозволяє досягти позитивних результатів. Якщо процедура не допомогла, зберігається високий ризик розвитку сепсису. У цьому випадку проводиться масивна антибактеріальна терапія з подальшим симптоматичним лікуванням.
Спостерігаються при неправильній тактиці лікування або пізньому зверненні пацієнта до лікарні. Це призводить до розвитку сильного гнійного ураження, яке усувається шляхом "ударної" медикаментозної терапії.