Психоз — виражений розлад психіки, що має зовнішнє та внутрішнє походження. Стан супроводжується галюцинаціями (слуховими та зоровими), депресією, порушенням настрою та поведінки, що часто буває неадекватною, з відсутністю здатності людини критично оцінювати зміни в собі.
Внутрішні причини хвороби пов'язані з перенесенням важких захворювань: сифілісу, туберкульозу та інших інфекцій. Найпопулярнішими зовнішніми причинами називають зловживання алкоголем, наркотичними речовинами, сильні стреси та психологічні травми.
Хвороба трапляється як у молодому віці, так і в літньому (старечий психоз).
Як лікувати психоз
Психоз добре піддається лікуванню за умови правильного і своєчасного встановлення діагнозу та визначення точних причин.
Лікар-психіатр індивідуально підбирає програми лікування для пацієнтів. Зазвичай вони включають медикаментозне, фізіотерапевтичне лікування і психологічну корекцію за допомогою сеансів із психологом, тренінгів.
Також рекомендується лікувальна фізкультура, рефлексотерапія.
Саме комплексний підхід до лікування забезпечить повне одужання і стійкий результат.
Яку діагностику проходити при психозі
Психоз проявляється не одразу, і справа не тільки в прихованому перебігу хвороби, а в тому, що хворий «занурюється в себе», стає малокомунікабельним. Аналогічно людина чинить, коли перебуває в депресії. Але якщо такий стан затягується, проявляється неадекватність у поведінці, потрібно терміново пройти обстеження у психіатра і психотерапевта.
Фахівець вислухає хворого, після чого підбере програму діагностики (ігри, тести, технічні дослідження).
Наслідки психозу
Хвороба, залишена поза увагою, може спричинити погіршення стану, повне замикання хворого в собі, розвиток необоротних психічних розладів. Унаслідок наростання напруги зростає ризик розвитку серцево-судинних захворювань.