Спондилоартрит — це хронічне захворювання запального характеру, що ускладнює рух. Страждають кістки хребта, крижово-клубової області, навколохребетні м'які тканини. В результаті запального процесу суглоби починають зростатися, призводячи до повного знешкодження. Людина не може повернутись або зігнути/розігнути спину, проблеми виникають навіть при спробі зробити вдих. Грудна клітка втрачає еластичність і стає неподатливою деформаціям. При спробі вдихнути повітря вона не розширюється, тому хворий страждає на сильне кисневе голодування.
Як лікувати спондилоартрит
Для усунення проявів захворювання застосовується медикаментозна терапія. Пацієнту призначаються нестероїдні протизапальні препарати та засоби, що стимулюють мікроциркуляцію крові. За наявності гострого інфекційного зараження використовується антибіотикотерапія. Якщо існує необхідність, лікар також виписує гормональні препарати та імунодепресанти.
Яку діагностику проходити при спондилоартриті
При появі ознак спондилоартриту необхідно терміново звернутися до лікаря для отримання медичної допомоги. Зокрема, діагностикою захворювання займається терапевт та ревматолог. Враховуючи інфекційну етіологію недуги, є сенс також відвідати інфекціоніста. Для отримання повного обсягу інформації щодо патології пацієнту призначається ряд лабораторних аналізів. Обов'язково робиться загальний аналіз крові. При хворобі Бехтерєва результат свідчить про наявність анемії. Також діагностика включає проведення біохімічного аналізу крові, щоб перевірити рівень серомукоїду, С-реактивного білка, фібриногену і т. д. При прогресуючому спондилоартриті ці показники значно перевищують норму. Додатково проводять проби на ревматоїдний фактор (їх зазвичай призначає ревматолог). Якщо результат є негативним, наявність патології підтверджується. Спондилоартрит часто пов'язаний із наявністю в організмі антигену HLA-B27. Під час діагностики кров пацієнта досліджують наявність цього антигену. У більшості випадків при недузі HLA-B27 вдається виявити.
Наслідки спондилоартриту
При відмові від лікування запалення хребта та прилеглих тканин проявляється вторинною симптоматикою. У хворого починаються порушення зорового апарату, з'являється постійна сльозотеча та різь в очах. Крім цього, людина ризикує отримати перелом хребта під час спроби руху.