Хоріонкарцінома — це злоякісне утворення, безпосередньо пов'язане з попередньою вагітністю. Захворювання розвивається на тлі пухирчастого занесення, викидня, патологічних пологів. Має 4 стадії, первинне ураження відбувається переважно в матці. На 3 і 4 стадії метастази вражають інші органи. Виділяють три види хоріонкарціноми:
- ортотопна;
- гетеротопна;
- тератогенна.
Вони відрізняються один від одного первинною локалізацією утворення. Першими симптомами є кров'янисті виділення з піхви, а також серозні або гнійні виділення.
Як лікувати хоріонкарціному
Перший етап лікування хоріонкарціноми — хіміотерапія. За відсутності позитивної динаміки використовується променева терапія або оперативне лікування. Операція гістеректомії або пангістеректоміі виконується на підставі ургентних показників:
- сильна кровотеча;
- сепсис;
- прорив стінки матки;
- значна поразка матки і яєчників;
- відсутність ефекту від хіміотерапії.
Яку діагностику проходити при хоріонкарціномі
Діагностує захворювання лікар-гінеколог після проведення гінекологічного огляду. При складанні анамнезу враховуються наявність патологічної вагітності, абортів, клінічних проявів хвороби. При хоріонкарціномі розмір матки збільшується, що також візуалізується на ультразвуковому дослідженні. Для уточнення діагнозу використовується гістерографія матки. Гістологія і вишкрібання в цьому випадку не завжди інформативні, ефективніше виконати цитологічне дослідження і біопсію тканин.
Додатково призначаються аналіз крові на ХГЧ і альфа-фетопротеїн. Для виявлення метастаз пухлини застосовують комп'ютерну томографію, рентгенографію. Призначаються консультації лікаря-онколога.
Наслідки хоріонкарцінома
Якщо лікування не проводилося своєчасно або було недостатньо ефективним, існує ризик зараження крові, перфорації матки, поширення метастаз по всьому організму: в печінку, головний мозок, органи дихання і так далі.