Бактеріальний вагіноз - гінекологічне захворювання, що викликає зміни мікрофлори піхви через збільшення умовно-патогенної мікрофлори. При цьому зменшується кількість лактобактерій у піхві. Запальний процес відсутній. Бактеріальний вагіноз характеризується рясними виділеннями, які не містять грибків, гонококів та інших патогенних мікроорганізмів Захворювання умовно поділяють на внутрішні і зовнішні.
Як лікувати бактеріальний вагіноз
Лікування проводить лікар-гінеколог. При цьому партнеру не потрібно проходити курс терапії, так як захворювання не є сексуально чутливим. У період лікування рекомендується використовувати бар'єрні методи контрацепції. Схема лікування бактеріального вагінозу включає два етапи:
- антибактеріальна терапія, спрямована на знищення інфекції;
- відновлення здорової мікрофлори піхви.
Важливо відновити нормальний мікробіоценоз піхви, створити здорову кисле середовище, в якій буде знижуватися рівень хвороботворних бактерій. Під час вагітності лікування бактеріального вагінозу в першому триместрі не проводиться. Терапія застосовується в другому триместрі короткими курсами, щоб не нашкодити плоду.
Яку діагностику пройти при бактеріальному вагінозі
Захворювання часто протікає без певних симптомів і діагностується під час гінекологічного огляду. Для підтвердження діагнозу гінеколог призначає ряд аналізів:
- цитологічне дослідження і ПЛР;
- амінотест;
- культуральний або культуральний аналіз для виявлення збудника;
- мазок на флору;
- визначення рівня кислотності піхви.
Після аналізів, якщо діагноз бактеріального вагінозу підтверджується, гінеколог призначає схему лікування.
Наслідки бактеріального вагінозу
Захворювання обов'язково потрібно лікувати, інакше є ризик запальних процесів в матці, маткових трубах, яєчниках. При наявності дисбактеріозу піхви у вагітних виникає загроза передчасних пологів, ускладнень під час вагітності або пологів.
- виділення з піхви змінюють консистенцію, стають більш в'язкими, в'язкими;
- обсяг виділень значно збільшується;
- виникає помірний або сильний свербіж;
- з'являються хворобливі відчуття під час статевого акту;
- частішають позиви до сечовипускання.