Дисменорея — це сильні болючі відчуття в нижній частині живота, що з'являються у жінок під час менструації і відсутні в інші дні циклу. Поділяють:
- первинну дисменорею — за якої патологічні зміни в статевих органах не виявлені;
- вторинну — при виявленні патологій в органах малого тазу.
При дисменореї часто наступають переймоподібні болі, що тягнуть внизу живота, в попереку, що супроводжуються підвищеною дратівливістю, порушенням сну, змінами апетиту та іншими емоційними і психічними розладами.
Як лікувати дисменорею
Лікуванням займається лікар-гінеколог. Застосовуються індивідуальні плани терапії з урахуванням причин, що спричинили сильний біль. При спазматичній дисменореї призначаються:
- нестероїдні протизапальні препарати;
- симптоматичні засоби, що полегшують стан;
- спазмолітики;
- вітаміни;
- комбіновані гормональні контрацептиви;
- гестагени.
При виявленні органічної дисменореї призначається лікування основного захворювання, можливе хірургічне усунення проблеми.
Яку діагностику проходити при дисменореї
При виявленні симптомів необхідно звернутися до гінеколога, щоб виключити наявність інших захворювань статевої системи. Для клінічної картини характерні:
- сильні болі;
- нудота, слабкість;
- порушення серцевого ритму;
- підвищення температури тіла
Гінеколог проводить огляд, призначає УЗД органів малого тазу, бере матеріал для мазка. У лабораторних умовах виконується аналіз на гормони. У окремих випадках призначається гістероскопія, лапароскопія.
Наслідки дисменореї
Як ускладнення при первинному розладі можливі депресивні стани, емоційні сплески, тривожність.