Аневризми судин головного мозку – це розширення порожнини стінки кровоносної судини мозку, що поступово збільшується та небезпечне розривом. Аневризми виникають у різному віці та у будь-якій ділянці мозку (на кінчиках розгалужень артерій).
Причини дуже різноманітні: генетична схильність, інфекційні процеси організму, пухлина, полікістоз нирок та багато інших. Випуклість на кровоносній судині, що досягла середніх і великих розмірів, має симптоматичні прояви: сильний головний біль, неприємні відчуття в районі очей, параліч частини обличчя та багато інших.
При порушенні цілісності аневризми виявляються симптоми, з якими негайно слід звернутися до лікаря: раптова втрата зору, нудота, часта втрата свідомості, світлобоязнь, раптові судоми. При прояві будь-яких симптомів мозкового порушення рекомендується звернутись до невропатолога для подальшої тактики лікування.
Яку діагностику проходити при аневризмі судин головного мозку
З метою діагностики застосовуються такі методи дослідження:
- внутрішньомозкова ангіограма — це метод, за допомогою якого вдається найбільш точно визначити місцезнаходження порушень мозкової роботи;
- комп'ютерна томографія голови — це швидкий та безболісний метод;
- магнітно-резонансна томографія — ця процедура, яка дозволяє побачити чи розірвалася аневризму, чи якої вона форми.
Якщо крововилив стався, то направляють на аналіз цереброспінальної рідини.
Як лікувати аневризму судин головного мозку
Якщо у вас виявили подібне захворювання, потрібно постійно спостерігати за його динамікою з метою своєчасного лікування. Існує два види хірургічного лікування:
- накладання кліпси на уражену ділянку;
- оклюзія.
Це дуже небезпечні та болючі операції, після яких можливі повторні аневризми.
Наслідки аневризм судин головного мозку
З маленькою аневризмою людина може прожити все життя і ніколи про неї не дізнатися. Але велика аневризма, що розірвалася, може бути причиною раптової смерті. Після розриву аневризми прогноз може залежати від віку, розташування аневризми, часу, що минув від розриву до надання допомоги. Відновлення передбачає дуже тривалу та складну реабілітацію.