Вестибулярна атаксія - це порушення координації рухів, пов'язане із захворюванням вестибулярного апарату на будь-якому рівні. Основними причинами цього захворювання є: запалення внутрішнього вуха, травми голови, крововилив у головний мозок, новоутворення у слуховому проході, розсіяний склероз, енцефаліт, отруєння токсичними речовинами, атеросклероз.
Симптоми цієї патології різноманітні, але найпоширеніші такі: постійне запаморочення (навіть із заплющеними очима), нестійкість під час ходіння, сидінні і стоянні, порушення сну, ністагм (тремтіння зіниць), нудота, блювання, погіршення слуху.
Як лікувати вестибулярну атаксію
Самостійно позбутися цієї патології неможливо. Терапія має бути комплексною та спрямованою на усунення причини та покращення якості життя. Лікування проводиться в умовах стаціонару неврологом та лікарем-реабілітологом. При судинних порушеннях слід застосовувати препарати, що покращують кровопостачання мозку.
Лікують вестибулярну атаксію за допомогою наступних ліків:
- міорелаксанти;
- ноотропи;
- антибактеріальні засоби;
- вітаміни групи В;
- десенсибілізуючі препарати.
У стадії розробки знаходяться генні та клітинні методи терапії при спадковій формі захворювання.
Яку діагностику проходити при вестибулярній атаксії
Для діагностики вестибулярної атаксії необхідні:
- огляд психіатра;
- електроенцефалографія;
- електроміографія;
- Магнітно-резонансна томографія;
- стабілометрія;
- Вивчення ліквору.
Наслідки вестибулярної атаксії
Важливо пам'ятати, що атаксія може призвести до травм та інвалідизації. Щоб уберегти себе від цього, необхідно вчасно звернутися до лікаря. Велика можливість передачі захворювання у спадок.