Арахноїдит - захворювання, яке характеризується запаленням павутинної оболонки головного або спинного мозку. Найчастіше стає наслідком вірусних інфекцій, зокрема викликаних нейроінфекцій (грип, сифіліс, менінгіт, бруцельоз, вітряна віспа та інших.). Також серед його причин хронічні гнійні процеси в ділянці голови, черепно-мозкові травми, субарахноїдальний крововилив. Захворіти на арахноїдит можна в будь-якому віці. Але найбільше йому піддаються дорослі.
Існує багато видів захворювання, залежно від локалізації запалення. Вказувати на арахноїдит можуть такі ознаки: зниження працездатності, головний біль, порушення сну, судоми, хиткість при ходьбі, нудота, блювання, порушення пам'яті. За таких симптомів потрібно терміново звернутися до лікаря-невропатолога. Слід враховувати, що захворювання дуже підступне через труднощі діагностики.
Як лікувати арахноїдит
Програма лікування арахноїдиту визначається його локалізацією та причинами. Приймати лікування слід за умов стаціонару. Показані препарати наступних груп:
- антибіотики;
- десенсибілізуючі;
- біогенні стимулятори;
- метаболічні;
- діуретики;
- протисудомні.
Якщо медикаментозне лікування не допомогло, слід звернутися до нейрохірурга.
Яку діагностику проходити при арахноїдиті
Діагностика арахноїдиту включає опитування та огляд невролога, офтальмолога, отоларинголога, а також застосування спеціальних методів обстеження:
- рентгенографії черепа;
- ехоенцефалографії;
- електрокохлеографії;
- комп'ютерної томографії;
- магнітно-резонансної томографії;
- люмбальної пункції;
- сцинтиграфії.
Наслідки арахноїдиту
Хворі повинні періодично обстежуватися та проходити лікування в умовах стаціонару, дотримуватись режиму праці та відпочинку. Пацієнти з частими загостреннями стають інвалідами ІІ чи ІІІ групи. За відсутності лікування можливий летальний кінець (рідко).