Адентія — це захворювання, що проявляє себе у відсутності зубів. Воно буває повним і частковим.
Захворювання буває первинним і вторинним. Це відповідає тому, що дефект або вроджений, або є наслідком карієсу.
Первинна адентія — явище рідкісне, що з'являється ще на етапі розвитку ембріона. Первинна адентія — це симптом для ангідротичної ектодермальної дисплазії.
Дорослі набагато частіше набувають вторинної адентії після втрати одного або декількох зубів. За деякий час зміщується весь зубний ряд.
Як лікувати адентію
Адентія лікується протезуванням. Стоматолог, виходячи з певних клінічних умов, підбирає відповідний вид. При частковій адентії протези прикріплюють до наявних зубів, при повній — має сенс розглянути варіант вставної щелепи.
Спеціаліст робить зліпки і виготовляє індивідуальні протези для кожного конкретного пацієнта.
Яку діагностику проходити при адентії
Для повної діагностики лікар-стоматолог варто пройти рентгенографію. Робиться це для того, щоб підтвердити, що в яснах не залишилося зачатків зубів, коренів, не розвивається запалення. Тільки після підтвердження діагнозу адентії можна приступати до підбору і виготовлення протезів.
Наслідки адентії
Тривала відсутність всіх або частини зубів негативно позначається на жувальній функції, на здатності пацієнта виразно говорити, більше того — це викликає дискомфорт самому хворому. Косметичні дефекти також проявляються: лицьовий скелет деформується, губи і щоки западають, а куточки рота опускаються.