МРТ наднирників — інформативне, безпечне, безболісне діагностичне дослідження, завдяки якому вдається візуалізувати коркову, мозкову області залоз, виявити патологічні вогнища невеликого діаметру. Дослідження проводиться на додаток до лабораторного визначення гормонального рівня. Однак при підозрі на порушення залозистої функції навіть при допустимих аналізах доцільно провести магнітно-резонансну томографію. Це пояснюється тим, що пухлинні захворювання наднирників іноді протікають безсимптомно. Для визначення наявності, локалізації, форми і розміру пухлини вводять контрастну речовину.
Безсимптомний перебіг пухлинних процесів в надниркових залозах нерідко призводить до того, що хвороба виявляється занадто пізно. До причин для звернення до лікаря відноситься прискорене серцебиття, слабкість в м'язах, зміна артеріального тиску, мутація голосу у жінок, збільшення грудей у чоловіків. Оскільки лікування пухлин надниркових залоз відбувається шляхом хірургічного видалення новоутворення, важливо, щоб діагностика була проведена якомога раніше. В післяопераційному періоді МРТ наднирників призначається з метою контролю над результатами проведеного операційного втручання. Також діагностика виконується при підозрі на розвиток:
- хвороби Аддісона;
- синдрому Конна;
- синдрому Іценко-Кушинга.
МРТ наднирників: підготовка
Процедура передбачає відмову від їжі за 6-8 годин за умови проведення обстеження з контрастною речовиною. До протипоказань для МРТ варто віднести період вагітності, алергічні реакції на контрастну речовину, наявність металевих елементів в організмі (пластини, скоби). Також магнітне поле негативно впливає на роботу кардіостимулятора. Перед дослідженням пацієнту необхідно зняти всі металеві прикраси, аксесуари, щоб не заважати роботі апарата, не погіршити якість зображення.