Магнітно-резонансна томографія підшлункової залози — високоінформативний, безпечний, нешкідливий метод діагностики, який дозволяє не тільки оцінити структуру досліджуваного органу, а й проаналізувати стан навколишніх тканин. За допомогою МРТ визначаються ураження різного характеру (інфекційні, запальні захворювання, кістозні, онкологічні новоутворення). У процесі дослідження візуалізуються як нормальні, так і патологічні зміни проток (панкреатичних, жовчних), визначається їх природа і причина обструкції, стає можливим візуалізація каменів.
Призначення МРТ підшлункової залози виправдано при:
- гострому, хронічному перебігу панкреатиту;
- травматизації;
- підозрі на доброякісне або злоякісне ураження;
- підготовці до оперативного втручання (а також у післяопераційний період);
- контролі над прогресією захворювання або ефективністю консервативної терапії.
Також МРТ підшлункової залози проводиться при неефективності попереднього інструментального обстеження для виявлення причини тривалої нудоти, блювоти, підвищення температури тіла, больового синдрому в лівому підребер'ї з іррадіацією на поперекову ділянку хребта, порушення травлення без прив'язки до харчування або дієти.
МРТ підшлункової залози: підготовка
Слід зауважити, що МРТ відноситься до неінвазивних методик, що дозволяє без травмування залози провести дослідження її структури. До протипоказань слід віднести період вагітності, алергічні реакції на контрастну речовину, ренальную недостатність (при проведенні обстеження з контрастом), наявність металевих елементів в тілі пацієнта, наприклад, скоби, пластини. Також потрібно врахувати, що томограф порушує роботу кардіостимулятора. За кілька днів до процедури потрібно відмовитися від продуктів, що збільшують газоутворення в кишечнику, слід приймати ентеросорбенти, проносні, ферментні препарати і медикаменти, що зменшують метеоризм. За 6 годин до дослідження забороняється приймати будь-яку їжу.