МРТ кульшового суглоба — високоточний метод, який часто використовується для діагностики професійних та спортивних травм. Так як тазостегновий суглоб найбільший в організмі людини, він несе на собі величезне навантаження, що робить його більш уразливим для травм. Цикл найтонших зрізів 3D-зображення дозволяє побачити і проаналізувати найменші пошкодження: розриви м'язів, зв'язок, сухожиль. За допомогою діагностики візуалізуються нервові стовбури, окремі судини.
У процесі діагностики лікар оцінює загальну будову суглоба, його складових, аналізує патофізіологічні, фізико-хімічні процеси. Це важливо при плануванні операційного втручання і подальшої успішної реабілітації. За допомогою такої методики діагностуються такі хвороби, як запалення сухожилля, остеоартроз, бурсит, хвороба Легг-Кальве-Пертеса. Незамінна магнітно-резонансна діагностика кульшового суглоба і при отриманих травмах для безпомилкового визначення перелому, розриву сухожиль. Успішно діагностуються інфекційні захворювання, артрити, остеопороз, некроз, епіфізеоліз. Метод контрастування, який використовують для визначення пухлинного процесу, забезпечує точну діагностику на ранніх стадіях.
МРТ кульшового суглоба: підготовка
Завдяки своїй нешкідливості МРТ кульшового суглоба призначається дітям. Однак, незважаючи на свою ефективність, все ж виділяють деякі протипоказання — вагітність, наявність металевих конструкцій в тілі пацієнта у вигляді скоб, пластин, металевого імплантату, апарату Ілізарова. У разі проведення дослідження з контрастною речовиною пацієнту слід сказати лікареві про наявність хронічної ренальної недостатності, алергічної реакції на контраст. Також варто враховувати, що томограф порушує функціонування кардіостимулятора. Обстеження не потребує попередньої відмови від їжі та певних продуктів.