Магнітно-резонансна томографія ліктьового суглоба — методика дослідження патологій опорно-рухового апарату, які при проведенні рентгенографії і ультразвукової діагностики залишаються нерозпізнаними. Раніше з метою уточнення діагнозу доводилося проводити болючу процедуру — біопсію. На сьогоднішній день МРТ ліктьового суглоба дозволяє візуалізувати особливості функціонування і будови всіх суглобових складових. Головна особливість обстеження — чітка видимість не тільки кісткових тканин, а й хрящів, м'язів, кровоносних судин. Також варто зауважити, що методика відрізняється своєю високою інформативністю, можливістю виконання з контрастною речовиною. Дозволяється для проведення в дитячому віці.
МРТ ліктьового суглоба: показання
Серед показань для проведення МРТ ліктьового суглоба необхідно виділити:
- больові відчуття, почервоніння;
- травми і їх наслідки;
- абсцеси;
- видимі зміни конфігурації.
З огляду на високу інформативність дослідження його призначають також з метою уточнення масштабу пошкоджень і поразок, при неоднозначних результатах інших аналізів, при підозрі на доброякісний або злоякісний онкологічний процес цієї області. МРТ — ефективний метод діагностики, за допомогою якого діагностують приховані травми, уточнюється їх структура і встановлюється рівень ушкодження.
Незважаючи на нешкідливість діагностичної процедури, все ж методика має свої протипоказання. До них відноситься період вагітності, наявність металевих елементів в тілі, алергічні реакції на контраст. Специфічної підготовки магнітно-резонансна томографія не вимагає. Перед діагностикою пацієнт знімає всі металеві прикраси, аксесуари, щоб вони не заважали проведенню обстеження. Потім обстежуваний укладається на рухому кушетку, фіксується ременями, просувається в тунель. Результат готовий протягом 25-30 хвилин.